close
دانلود آهنگ جدید
شامکان - 26

دریافت کد اوقات شرعی

دریافت کد حدیث تصادفی

آلبوم تصاویر

تصاویر خود را به ایمیل ما ارسال کنید تا در آلبوم سایت قرار دهیم darvishmehdi53@gmail.com


اخبار

تاريخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1393 نويسنده: /user-admin


آقاي رحيمي عضو شوراي اسلامي شامکان اعلام کرد:باپيگيري هاي بعمل آمده توسط شوراودهياري ،پس ازچندسال تاخير،کليه استعلام هاي مربوطه جهت احداث پمپ بنزين درشامکان ازادارات اخذشده ودراختيارمسئولين شرکت نفت قرارداده شده است.

همچنين بامساعدت مسئولين محترم علوم پزشکي سبزواربه زودي يک پزشک به طورشبانه روزي در درمانگاه شامکان مستقرخواهدشد.امتياز : نتيجه : 1 امتياز توسط 1 نفر مجموع امتياز : 4

بازديد : 68

خبرهاي کوتاه ازشامکان

تاريخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1393 نويسنده: /user-admin


- درجلسه اي که باحضورمسئولين اداره راه سبزوار،شوراي ودهياري شامکان برگزارشد،مقررگرديدکه اداره راه تابلوهاي راهنماجهت نصب درجاده شامکان دراختياردهياري قراردهد.

- آقاي رحيمي عضوشورا،نگراني مردم درموردبروزخطرات مربوط به پل کال شامکان رابه استحضار رئيس اداره راه رساند.

 - معاون اداره راه سبزوار:تابلوهايي که درکنارپل شامکان نصب گرديده به دليل استحکام کم موردتاييد نيست.

- باقيمانده جاده يحيي آباد به هاشم آباد،امسال آسفالت مي شود.

- جاده شامکان به يحيي آبادجهت اختصاص بودجه براي آسفالت،هنوزکدشناسايي ندارد.

- باريک بودن لوله انتقال آب به شامکان همه ساله مردم رادرفصل تابستان با مشکل کمبودآب مواجه مي کند.امسال نيزآب جيره بندي خواهدشد.

(باتشکرازآقاي رحيمي عضومحترم شوراي اسلامي شامکان جهت ارسال خبرها)

 امتياز : نتيجه : 1 امتياز توسط 1 نفر مجموع امتياز : 7

بازديد : 71

زندگي نامه شهيداحمدرضايي

تاريخ : یکشنبه 28 ارديبهشت 1393 نويسنده: /user-admin


احمد رضایی، فرزند محمدعلی و صغری رضایی،در دهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۱، در روستای شامکان سبزوار به دنیا آمد.احمد پسری بسیار زرنگ و باهوش بود. تا کلاس پنجم ابتدایی را در روستای زادگاهش درس خواند. با توجه به اینکه در روستای شامکان غیر از مدرسه‌ی ابتدایی مدرسه‌ی دیگری نبود، همراه پدرش مشغول کار کشاورزی و قالی‌بافی شد.بعد از دو سال، به علت علاقه به معارف اسلامی به مدرسه‌ی علمیه‌ی «حاج ملاهادی» سبزوار رفت. احمد همراه دروس حوزوی، شب‌ها در کلاس‌های راهنمایی هم درس می‌خواند. او رفتار بسیار خوبی داشت. بسیار ساده زندگی می‌کرد. اسراف نمی‌کرد. به مستحبات عمل می‌کرد و از مکروهات دوری می‌کرد. به پدر و مادرش احترام زیادی می‌گذاشت. از ویژگی‌های او خویشتن داری، سعه‌ی‌صدر، وقت‌شناسی، نظم در کارها و پرهیز از غیبت بود.او کتاب‌های شهید مطهری و آقای قرائتی و تفسیر قرآن را می‌خواند. احمد نسبت به انجام فرایض دینی بسیار مقید و کوشا بود. علاقه‌ی زیادی به خواندن دعای کمیل و نماز شب داشت. همیشه دعا می‌خواند و ذکر خدا می‌گفت.

احمد ۴ سال در مدرسه‌ی علمیه‌ی فصیحیه‌ی سبزوار درس خواند و پس از گذراندن مقدمات دروس حوزوی،به همراه برادرش به مشهد رفت، و در مدرسه‌ی علمیه‌ی موسی‌بن جعفر (ع) مشهد ثبت‌نام کرد. او طلبه‌ای وظیفه‌شناس، با تقوی، فعال و سخت‌کوش بود. نمازهایش را در حرم امام رضا(ع) می‌خواند و به حلال و حرام معتقد بود.

او فعالیت‌های سیاسی‌اش را با اولین حرکت‌های انقلابی روحانیت قم، در ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶، شروع کرد. احمد در همه‌ی راه‌پیمایی‌ها و تظاهرات شرکت می‌کرد. برای آگاهی مردم منطقه‌ی خود، به نشر و پخش اعلامیه، فرمان‌های امام و نوارهای سخنرانان انقلابی تلاش زیادی کرد. پس از پیروزی انقلاب، سرسخت و مقاوم و سازش‌نا‌پذیر در برابر خط انحرافی منافقین می‌ایستاد، و به روشنگری مردم پرداخت. به طوری که بارها مورد حمله‌ی آن‌ها قرار گرفت و نزدیک بود جانش را از دست بدهد. اما هر بار با تدبیری از دست آن‌ها فرار می‌کرد.

او مخالف بنی‌صدر بود. در برابر احزاب و گروه‌های منحرف ایستادگی می‌کرد. پس از مدتی به بسیج مسجد ابوالفضل (ع) مشهد پیوست و کتابخانه‌ای را هم تشکیل داد.

احمد با خانم فاطمه رحیمی ازدواج کرد، و یک سال باایشان زندگی کرد. تا اینکه جنگ شروع شد، او بعد از یک دوره آموزش سلاح‌های سنگین، به پادگان بجنورد رفت، و بعد از کسب آمادگی‌های لازم در 1360/12/29 عازم جبهه‌ی جنوب شد. احمد آرزو داشت اسلام پیروز و استکبار سرنگون شود و را ه کربلا باز شود و به زیارت امام حسین (ع) برود.

روحانی شهید؛ احمد رضایی مدت‌ها در خطه‌ی خوزستان، در جبهه‌های مختلف جنگید. او هم رزمنده بود و هم پیشنماز.احمد بعد از سه ماه نبرد با دشمن، در هفتم فروردین ماه سال ۱۳۶۱ در جبهه‌ی رقابیه‌ی شوش مستقر شد، و در عملیات فتح‌المبین، بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

وصیت نامه:

احمد در وصیت‌نامه‌اش بیان می‌کند: «مادر جان! راضی نیستم در شهادتم گریه کنید، زیرا دشمن شاد می‌شود. در زندگی، حجاب را رعایت کنید. پیرو فاطمه زهرا (س) باشید. ساده زندگی کنید و در مقابل کفر ایستادگی کنید.پدر جان! مبادا امام را تنها بگذارید. شما باید ادامه دهنده‌ی راه شهدا و نگهدارنده‌ی خون شهدا باشید. برادران کشاورز! تا می‌توانید زراعت و کشاورزی کنید، زیرا کار شما جهاد بزرگی است.»

پیکر پاک شهید احمد رضایی را در روستای شامکان، شهرستان سبزوار به خاک سپردند.

 

 


امتياز : نتيجه : 1 امتياز توسط 3 نفر مجموع امتياز : 8

بازديد : 71

پسته

تاريخ : یکشنبه 28 ارديبهشت 1393 نويسنده: /user-admin


باتوجه به موقعيت جغرافيايي و وضعيت آب وهوا،زمين هاي منطقه شامکان براي کاشت پسته بسيارمرغوب بوده وکشاورزان براي کاشت وتوليدپسته اقدام نموده اند.

*فواید پسته

۱- پسته در مقایسه با دیگر آجیل ها، مقدار کمی کالری دارد. بدون کلسترول می باشد و دارای مقدار کمی چربی اشباع می باشد. چربی یک منبع انرژی می باشد و کمک به جذب ویتامین های A, E, D و K می کند. پس پسته از آن جایی که دارای چربی می باشد، این امر مهم را نیز انجام می دهد.

۲- یکی از بهترین منابع پروتئین گیاهی می باشد.

۳- پسته از آنجایی که دارای مقدار زیادی چربی غیراشباع و پروتئین می باشد، لذا نباید بیشتر از ۱۸ گرم در هفته مصرف شود.

۴- پسته دارای مقدار زیادی فیبر می باشد. فیبر به هضم مواد غذایی کمک می کند، کلسترول و قند خون را تنظیم می کند.

۵- پسته در بین گروه آجیل ها، یکی از بهترین منابع پتاسیم می باشد. پتاسیم ۱ عدد پسته برابر پتاسیم ۱ عدد پرتقال است. مقدار پتاسیم در ۲ عدد پسته بیشتر از ۱ عدد موز می باشد. پتاسیم موجود در پسته، به تعادل مایعات بدن کمک می کند، ضربان قلب را تنظیم می کند و برای کاهش فشار خون نیز بسیار مفید می باشد.

۶- همچنین دارای فسفر می باشد و در ساخت استخوان ها و دندان ها شرکت می کند، جلوی خستگی و ضعف را می گیرد و برای تقویت عضلات بدن مفید می باشد.

۷- پسته، مقداری منیزیم نیز دارد که منیزیم یکی از مهم ترین عناصر معدنی برای تبدیل غذا به انرژی می باشد، ضربان قلب را تنظیم می کند واز گرفتگی عضلات جلوگیری می کند.

۸- آهن در پسته، برای سرگیجه، خستگی، رنگ پریدگی و کم خونی مفید است.

۹- روی برای تقویت پوست، مو و ناخن بسیار مهم است.

۱۰- پسته دارای ویتامین های B۶ ، B۱ و E می باشد. ویتامین B۶ کمک به سوخت و ساز پروتئین می کند و در جذب مواد غذایی نیز نقش دارد. ویتامین B۱ باعث افزایش انرژی، تقویت سلول های عصبی و متعادل کردن اشتها می شود.

۱۱- در بین آجیل ها، پسته دارای بیشترین آنتی اکسیدان می باشد. همان طورکه می دانید ویتامین E جزو گروه آنتی اکسیدان ها می باشد و تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامت چشم و جلوگیری از خستگی و استرس و نیز جلوگیری از تخریب سلول ها را بر عهده دارد.

۱۲- پسته نیز مانند دیگر دانه ها، از بیماری های قلبی جلوگیری می کند. به خاطر وجود چربی های غیر اشباع، می تواند مقدار کلسترول خون را پایین بیاورد.

۱۳- پسته باعث عملکرد درست مغز می شود و شخص را آرام می کند.

۱۴- این آجیل می تواند جلوی پیشرفت بیماری های مزمن از قبیل سرطان را بگیرد.

۱۵- مطالعات نشان داده است؛ پسته می تواند مقدار کلسترول خوب خون(HDL) را بالا ببرد و درعین حال مقدارکلسترول بد خون(LDL ) و تری گلیسیرید را پایین بیاورد.

۱۶- پودر پسته، درمان کننده دندان درد می باشد.

۱۷- پسته تغییری در فشار خون و افزایش وزن انجام نمی دهد. اما به خاطر کاری بالایی که دارد، به عنوان یک میان وعده پرکالری شمرده می شود و نباید زیاد مصرف شود.

برای کاهش نمک و چربی در رژیم غذایی، باید از خوردن پسته بو داده و شور خودداری کنید.

لازم به ذکر است که، ۲۸ گرم پسته، بیشتر از ۱۰ درصد نیاز بدن به فیبر غذایی، ویتامینB۶، ویتامین B۱، منیزیم و فسفر را تامین می کند.


امتياز : نتيجه : 1 امتياز توسط 1 نفر مجموع امتياز : 5

بازديد : 79

افتتاح کانون انوارالحسين

تاريخ : شنبه 27 ارديبهشت 1393 نويسنده: /user-admin


همزمان باسالروزميلادبابرکت امام علي (ع)،کانون فرهنگي هنري انوارالحسين درحسينيه شامکانيهاي مقيم سبزوارافتتاح شد.

 دراين مراسم که باحضورپرشورشامکانيهاومسئول کانون هاي فرهنگي شهرستان آقاي رادمان برگزارشد، با برنامه هايي ازجمله قرائت دعاي توسل،اجراي سرودتوسط دانش آموزان،مولودي خواني ويژه ميلادامام علي (ع)وسخراني مسئول کانون همراه بود.درادامه ازکليه حاضرين درجلسه درخواست شدضمن اطلاع رساني به سايرين درموردثبت نام فرزندان خود درکانون جهت استفاده ازکلاس هاي آن اقدام نمايند. امتياز : نتيجه : 1 امتياز توسط 1 نفر مجموع امتياز : 4

بازديد : 66

درباره وبلاگ

باسلام دراین وبلاگ سعی شده گوشه ای از اخبار ورویدادهای شامکان به اطلاع شمابرسد .لطفاً نظرات سازنده ی خودرا برای ما ارسال فرمایید.با تشکر .مهدي درويش
آمار سايت
افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 37
بازديد ديروز : 18
هفته گذشته : 88
ماه گذشته : 548
سال گذشته : 977
کل بازديد : 45,123
کل مطالب : 206
نظرات : 71
تعداد اعضا : 10

امروز : پنجشنبه 08 اسفند 1398

طراح قالب

مترجم قالب

جديدترين مطالب روز

فيلم روز

شامکان